צור קשר הצטרפו לעמוד שלנו מאמרים | נותני שירותים | לקוחות | הורדת טפסים | טלפונים חיוניים | הצוות | אודות החברה | דף הבית   
סוכנות לביטוח חיים, בריאות, פנסיה, פיננסים ומשכנתאות
09-8930309
  סוכנות לביטוח אלמנטרי - שירות אמיתי
09-8930300

ביטוח סיעודי


 

 

לרבים זה ניראה רחוק , רבים טוענים ש"לי זה לא יקרה" אך מספר האנשים המוגדרים כסיעודים כ-150,000 איש. יש נטייה לחשוב שאל מצב סיעודי מגיעים אנשים מבוגרים / קשישים אך לא כך הדבר.

 


ההוצאות על סיעוד יכולות להגיע לאלפי שקלים בחודש, הביטוח הסיעודי של קופות החולים חד משמעית אינו מספק. כאן אנחנו בתור סוכנות לביטוח שדואגת ללקוחותיה נכנסים לתמונה ומציעים עבורך פוליסת ביטוח סיעוד פרטית.

 


ביטוח סיעודי פרטי מעניק, על פי רוב, כיסוי בריאותי רחב ביותר. לעיתים, מבוטחים נהנים מביטוח סיעודי קבוצתי במסגרת קופת חולים או במקומות העבודה השונים. עם זאת, ביטוחים קבוצתיים אלו הינם בעלי חסרונות שכן הם מתחדשים מדי מספר שנים וברוב הפעמים המבוטחים אינם מודעים לכל הסייגים בפוליסות הביטוח.


פוליסת ביטוח סיעודי פרטי יכולה לבוא גם בתור השלמה לביטוח קבוצתי. התנאי הראשון והחשוב מכל בפוליסת ביטוח סיעודי הוא להכיר בחולה כנמצא במצב סיעודי.

 


הגדרה של מצב סיעודי נעשית במסגרת מבחן ה-ADL, מבחן הבודק את מסגולתו וכשירותו של החולה לבצע שש פעולות יומיומיות (כגון הלבשה, קימה, ניידות וכדומה). רוב פוליסות הביטוח הסיעודי הפרטיות מכירות במצב סיעודי כבר במקרים בהם המבוטח איננו מסוגל לבצע שתי פעולות מתוך השש (ובלבד שלפחות אחת מפעולות אלו תהיה אי שליטה על הסוגרים). מומלץ לבדוק האם פוליסת הביטוח הסיעודי הפרטי מעניקה פיצויי מלא בכל מצב.פוליסות ביטוח סיעודי פרטי נוטות להכיר גם במצבים של תשישות נפש. תשישות נפש הינה מצב רפואי במסגרתו החולה מסוגל, לכאורה, לבצע את כל הפעולות במבחן ה-  ADL אך הוא זקוק לליווי צמוד במשך כל שעות היממה דבר שכרוך בהוצאה כספית גדולה.

 


הסיוע של המוסד לביטוח לאומי ניתן לאחר שהחולה הסיעודי אובחן ככזה על ידי איש מקצוע. קצבת הסיעוד ניתנת בעיקר באמצעות מימון שעות עזרה בהן מגיע מטפל לביתו של החולה על מנת לסייע בניהול משק הבית. מספר השעות בשבוע משתנה בהתאם לחומרת מצבו של החולה הסיעודי ,במקרים רבים החולה הסיעודי זקוק להשגחה של 24 שעות ביממה דבר שלא מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי. כמו כן, המוסד לביטוח לאומי שומר לעצמו את הזכות לבחון מחדש כל פרק זמן את מצבו של החולה על מנת לוודא שהוא מקבל את הסיוע הנדרש (כלומר,  לבחון שלא חל שינוי משמעותי לרעה או לטובה במצבו של החולה).


החזקת אדם סיעודי בביתו עם מטפל צמוד ועלות אשפוז במוסד סיעודי

עלות משוערת 8,500 שקל בחודש ואף יותר. אשפוז במוסד ברמה טובה עולה כ-14,000 שקל בחודש ואף יותר.

500אלף שקלים - זהו הסכום הבסיסי שיש להוציא לצורכי הטיפול באדם סיעודי. נתון זה מתבסס על דו"ח הרשויות המוסמכות בישראל ועל העלויות הממוצעות החלות על משפחה (או המדינה) והמתייחסות לתוחלת חיים ממוצעת של 3 עד 5 שנים בלבד לאדם סיעודי. יש מקרים וההוצאות עוברות את המיליון ₪ בהם אדם חי מעל ממוצע השנים (3-5) וממשיך לחיות והופך לנטל(כמה שקשה לומר זאת) כלכלי על המשפחה.

המדינה אינה נושאת באחריות של אדם סיעודי הזקוק לאשפוז האשפוז במוסד סיעודי אינו כלול בחוק בריאות ממלכתי. החוק מטיל את האחריות על המשפחה.

האם אפשר להסתפק בביטוח קולקטיבי? במה הוא שונה מביטוח פרטי?
לרוב ביטוח קבוצתי לא יהיה מקיף ורחב כמו ביטוח פרטי ולכן יש כמה חסרונות: סכומי הביטוח נמוכים, התקופה שבה ישולם הכסף בזמן תביעה היא קצרה (3 או 5 שנים).לא קיימת אפשרות לרכוש ביטוח לכל החיים כמו בביטוח פרטי.העובדה שהאוכלוסייה בישראל הולכת ומזדקנת ותוחלת החיים הולכת ועולה, מביאה למסקנה העצובה: מספרם של הסיעודיים בחברה הישראלית ילך ויגדל בשנים הבאות. לגבי מי שבן משפחתו הקרוב הופך לסיעודי המשמעות היא נטל(אין ברירה אחרת) כלכלי שלא כולם יכולים לעמוד בו. לפיכך, הצורך בביטוח סיעודי הולך וגובר.רצוי לרכוש ביטוח סיעודי מוקדם ככל האפשר. הפרמיה שמשלם אדם צעיר נמוכה והוא צובר זכויות ביטוחיות שמשמעותן שאפשר לבטל את הביטוח כעבור תקופה מסוימת ולהישאר עם סכומי ביטוח גבוהים ללא כל צורך בתשלום פרמיה. לחילופין יתאפשר לבטל חלק מהביטוח ולצבור סכומי ביטוח גבוהים יותר תמורת פרמיה נמוכה.

 

 

 

 


 

     
שתף בפייסבוק  הדפסה  שלח מייל  חזרה